Monday 9 May 2011

Inimene ja kosmose mõjud

Meie lugejad küsivad sageli: kuidas on seotud kosmosega inimene? Kui kosmilisi rütme teadlikult järgides hoolitseda taimede eest, tehakse sageli tähelepanekuid või saadakse kogemusi, mis õigustavad selliseid küsimusi.

Terve inimene ei taju loomulikult neid seoseid kuigi tugevalt, ent kui organismi mingi protsess on häiritud, muututakse tundlikuks näiteks ilmastiku suhtes. Oleme saanud arstidelt ikka ja jälle tõendeid, et haiguste korral saab halba enesetunnet seostada teatud kosmiliste konstellatsioonidega. Nii on mõned arstid meile rääkinud, et kalendris märgitut silmas pidades võivad nad juba ennustada, milliste vaevustega neid patsiendid järgnevatel päevadel külastavad. Samuti on hambaarstid teinud tähelepanekuid, et lehepäeva hambatäidised ei kesta kaua.

Nii võib ka ise jälgida ja üles kirjutada, millal mingid vaevused tugevamalt esinesid ning siis aasta lõpus täpsemalt järele vaadata, kas need sattusid kokku teatud planeedikonstellatsioonidega. Seejuures tuleb tähele panna mitte ainult kriipsjoontega tähistatud päevi, vaid ka tabeli viimases veerus toodud tähelühendeid. Võib-olla leitakse nii seos enesetunde ja kosmiliste konstellatsioonide vahel. Alguses on kasu isegi sellest, kui jõutakse selgusele seostes ja nähakse ette, millal niisugune konstellatsioon saabub ja möödub – vaevusi on siis tihti palju kergem taluda. Hiljem saab ehk juba midagi ennetavat ette võtta.

Selles osas on võimalik erinevaid elundeid ja nende tegevust näiteks sobiliku toitumisega toetada, sest organid on teadupärast seotud otseselt planeetidega.

Nii võib näiteks pühapäeval, Päikese päeval, alustada nõgeseteega. Selleks kallatakse 8–10 nõgeselehte üle 1 liitri keeva veega ja lastakse 5 minutit tõmmata.

Esmaspäeval, Kuu päeval, sobib põldosjatee, mille valmistamiseks asetatakse droog külma vette ja keedetakse u 5 minutit.

Teisipäeval, Marsi päeval, juuakse hapukirsi- või tammelehtedest valmistatud teed. Selleks kallatakse lehed üle keeva veega.

Kolmapäeval, Merkuuri päeval, tuleb kasuks kummelitee, mis ei peaks olema liialt kange, piisab 6–8 õiest liitri vee kohta.

Neljapäeval, Jupiteri päeval, kallatakse tee valmistamiseks 6-7 võililleõit üle keeva veega.

Reedel, Veenuse päeval, sobib kõige paremini raudrohutee. Siingi piisab vaid kahest õisikust liitri vee kohta.

Laupäeval, Saturni päeval, valmistatakse tee kuivatatud leedripuuõitest, 1 liitri tee jaoks piisab ühest suurest õisikust.

Taimeteesid võiks juua suhkruta, et õige maitse ja aroom mõjule pääseksid. Tee ülejääke ärge kallake ära, vaid lisage toataimede kastmisvette. Tulemus on peatselt näha.



Üht-teist on võimalik saavutada ka erinevaid teravilju toiduks tarvitades.

Minu lapsepõlves oli maal levinud eelkõige rukkileib. Nisujahust küpsetisi tehti vaid pühapäeval. Õhtutoiduks oli tavaliselt piima ja vähese soolaga valmistatud kaera-, nisu- või odrapuder. Kui isa ja vanaisa linnas käisid, tõid nad mõnikord kaasa saiakesi – see oli meile, lastele, midagi väga erilist.

Sõjajärgsel puuduseajal õppisime Ameerika toiduabi kaudu tundma maisileiba. Järk-järgult tõrjusid valgest nisujahust valmistatud leivatooted kõrvale muud teraviljatooted. Ent peatselt tõstsid häält toitumisteadlased ning algatati mitmeid reformiliikumisi. Hambaarst dr Schnitzeri eestvedamisel tuli täisterajahust valmistatud leib taas moodi. Suure tõuke andis ka Soome kogemus: osadel vähihaigetel taandus vähk, kui nad olid pikema aja jooksul tarvitanud üksnes rukkileiba. See teade liikus kulutulena üle kogu Euroopa ja peatselt oli rukkileiba saada ka nendes maades, kus rukist varem ei kasvatatud. Vahepeal on Saksamaal tekkinud täiesti uus leivakultuur. Ideede rohkus võib tekitada vaid imestust. Enamik pagaritöökodadest pakub tänapäeval kümneid erinevaid leiva- ja saiatooteid. Kasvanud on ka tarbijate teadlikkus ja nõudlikkus kvaliteedi suhtes, tuntakse põhjalikku huvi leivavilja päritolu ja kasvatusviisi vastu. Paljud koduperenaised ostavad teravilja või jahu otse mahepõllumajanduslikest taludest ning küpsetavad ise leiba.

Ka erinevad teraviljaliigid on seotud planeetidega. Tarvitades neid sobilikul nädalapäeval, saab paremini kasutada nende soodsat mõju. Teraviljade erinev koostis ja maitse aitab mitmekesistada toidulauda. Toiduks võib tarvitada ka terveid terasid, kuid neid tuleb enne kuumtöödelda. Selleks sobib näiteks emailnõu, kus terasid 15 minutit puulusikaga segades kuumutatakse. Seejärel saab neid tervete teradena või helvesteks valtsituna toiduks tarvitada.

Planeetide / nädalapäevade ja erinevate teraviljaliikide seos on järgmine:


Kuu / esmaspäev riis
Marss / teisipäev oder
Merkuur / kolmapäev hirss
Jupiter / neljapäev rukis
Veenus / reede kaer
Saturn / laupäev mais
Päike / pühapäev nisu

Siiski ei peaks eelnevat võtma endale dogmaks või usutunnistuseks.

Kui tahetakse veelgi oma tervisesse panustada, on soovitav kasutada munakeeduvett, mis on sama oluline või isegi olulisem kui muna ise. Tühjast munakoorest võib valmistada ka teed.

Munakoori ei peaks viskama prügiämbrisse, need tuleks kuivatada ning vanas kohviveskis peeneks jahvatada või uhmris peeneks tampida.
Leiva küpsetamisel võiks lisada ühe kilo jahu kohta 1 teelusikatäie munakoorepulbrit. Sellisel leival on ainevahetusele eriti hea mõju. Ülejäägid võib segada mulla või kompostiga. Meie aastatepikkused kogemused näitavad, et munakoorepulbri lisamine külvivakku ergutab kaltsiumiprotsesse sedavõrd, et taimedesse ei ladestu radioaktiivseid aineid.

Thuni Külvikalender 2003

No comments: